Výklad zenového tarotu

Jedinou neměnnou věcí na světě je změna sama. (Osho)

Co je Zen

Zen je buddhistickou meditativní praktikou, která vznikla v pátém století v Číně, a dále pronikla do Vietnamu, Koreji a Japonska. Slovo Zen pochází z čínského slova Ch’an, které je odvozeno od sanskrtského slova Dhyana, což znamená "meditace".

Zen pracuje s poznáním sebe sama skrze všímavost. Všímavosti lze dosáhnout jedině v přítomnosti, což znamená, že se člověk učí být nepřetržitě duchapřítomný. Abychom mohli vstoupit do přítomného okamžiku, do čistého prožívání osvobozeného od utrpení, je nutné pochopit a přijmout vlastní minulost, která je v přítomném okamžiku vždy obsažená v podobě naší životní zkušenosti. Tato naše životní zkušenost z podstatné části ovlivňuje naše myšlení, chování, prožívání a jednání. To, do jaké míry rozumíme našemu životu a sami sobě, do té míry vytváříme podmínky pro šťastný a naplněný život.

Zenový tarot

Pomocí zenového tarotu můžeme nahlédnout do vlastního nitra a to i do částí a zákoutí, které byly zcela nevědomé. Jako zrcadlo odráží fyzické, ale i vnitřní, psychické, citové a duchovní postoje, chybné programy chování, způsoby myšlení a náš přístup k životu. Ukazuje nám hlubší souvislosti a vhled do oblastí, které jsou pro nás právě aktuální.

Zenový tarot je zaměřen na existenci člověka. Nefunguje v rovině věštby, ale dává člověku mnohem větší prostor pro rozvoj a další růst. Na výklad většinou přicházíme v době, kdy se buď necítíme dobře, chceme si v hlavě věci urovnat, jsme ztracení a hledáme správný směr, neboli vnitřně toužíme po změně. Pokud nás výklad ke změně vybízí, tak i s tím, že máme čas a možnost věci změnit. Někdy je času málo, někdy více a někdy je třeba trpělivosti, než ke změně dojde. Všechny tyto věci jsou otázkami vůle a opravdovosti k sobě a to, co se stane skutečností, záleží hlavně na nás.

Zenoví mistři mají rčení

"Zkoumejte živá slova nikoliv mrtvá". To znamená, že pokud informace, které Vám dám, Vás osloví, stanou se Vaší součástí a tím spustí procesy přeměny. Pokud však tyto informace zůstanou pouze slovy, která se začnou vzdalovat od skutečnosti, obrátí se pouze v pojmy, které již nevyjadřují žádnou zkušenost, tím k žádné změně ani posunu v aktuální oblasti nemůže dojít.

Jak se připravit na sezení

Vítáni jsou všichni, kdo přichází s dobrým úmyslem a otevřeným srdcem dozvědět se něco víc o sobě a svých možnostech

Výklad trvá cca 60 min.

Cena: 300 Kč/výklad

Zenovým tarotem můžete řešit

  • Zdravotní problémy (příčiny)
  • Partnerské a rodinné vztahy
  • Zaměstnání
  • Osobní krize
  • Jakékoliv rozhodování
  • Práci na sobě (kde se právě nacházíte a kam dále směřovat, životní priority)
 
© Copyright 2008-2010 Kateřina Žižková Aktualizováno dne 29.8.2011