Kateřina Žižková (Damborská)

Terapie - Rozvoj osobnosti - Rozvojové semináře

Jmenuji se Kateřina Žižková (rozená Damborská)

Náplní mé praxe je hlubinná terapie, regresní terapie, práce s emocemi, psychosomatika, porodní trauma, biodynamika, arteterapie a práce se zenovým tarotem, který může být i při terapii velmi dobrým podpůrným prostředkem.

Co si sama vzpomínám, ale i dříve z vyprávění mých rodičů i prarodičů, jsem se často zabývala otázkami, kdo jsem, odkud jsem a kam mířím. Později jsem také začala pátrat po smyslu svého života a jeho naplnění tak, abych z toho měla prospěch nejenom já, ale i ostatní.

K tomu se připojila letitá touha prožívat spokojený život s převážně rovnocennými a podporujícími vztahy. Cesta to nebyla jednoduchá, ale kdybych mohla volit znovu, neměnila bych. Po intenzivním hledání, zoufání a ztracení se ve vlastní temnotě, jsem pochopila, že pokud chci něco ve svém životě změnit, musím začít u sebe.

Teprve až v procesu intenzivního sebepoznávání se můj životní směr, má podstata i záměr mého směřování postupně velmi jasně odhalil a stále hlouběji odhaluje. To, co bylo vždy jen nejasným tušením, nedosažitelnými touhami a sny, se stalo postupně skutečností. Pochopila jsem, že nemusím žít v utrpení, nespokojenosti a nenaplněnosti, ale že mám stejně jako každý z vás v jakémkoliv okamžiku možnost volby a sílu rozhodnutí ze svého utrpení vystoupit. Toto pochopení, tato zkušenost mě natolik oslovila a ovlivnila můj život, že se jí snažím co nejlépe uchopit a pomoci s tím i ostatním.

 
© Copyright 2008-2010 Kateřina Žižková Aktualizováno dne 29.8.2011